Dokumenty dla kandydatów do I klasy Branżowej szkoły I stopnia
Absolwenci szkół podstawowych!
Zapraszamy do składania dokumentów. Bezpieczna i nowoczesna szkoła czeka na Was.
Zamieszczone niżej dokumenty należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu szkoły: Nowe Miasto nad Wartą, ul. Szkolna 1. Sekretariat szkoły czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. od 700 do 1500. Podanie zawiera część, którą powinien wypełnić zakład pracy, w którym będą realizowane zajęcia praktyczne.
Wydrukowane dokumenty można też otrzymać w sekretariacie szkoły.
W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 693 300 871.
Laboratoria przyszłości
30 sierpnia 2022 r.
Nasza szkoła uczestniczy w programie Laboratoria Przyszłości. W ramach programu otrzymaliśmy wsparcie na zakup wyposażenia technicznego wspomagajacego kształtowanie i rozwijanie umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Kwota wsparcia to 60 000 zł.
W ramach programu zostały zakupione: drukarka 3D wraz z edytorem i biblioteką projektów, klocki do nauki programowania dla klas 1-3 i klas 4-8, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, stacja lutownicza z gorącym powietrzem, gimbal, oświetlenie do realizacji nagrań, aparat cyfrowy do robienia zdjęć i nagrywania filmów, statyw do aparatu i kamery, mikrofon kierunkowy, mikroporty z akcesoriami, długopisy 3D, wizualizer, mikroskopy, teleskop.
Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany podczas lekcji, przede wszystkim informatyki, biologii, geografii, podczas kółek rozwijającyh zainteresowania uczniów, np. kółka programowania, przy realizacji treści z zakresu doradztwa zawodowego, jak też w czasie przygotowania i realizacji uroczystości szkolnych oraz innych przedsięwzięć scenicznych, takich jak przredstawienia, spektakle, festiwale oraz tworzenia dokumentacji zdjęciowej i filmowej z tych przedsięwzięć.
Chcemy podzielić się kilkoma rozwiązaniami, które sprawdziły się w naszej szkole. Mamy nadzieję, że spotkają się z zainteresowaniem i zostaną wdrożone również w innych szkołach. Będziemy wdzięczni za uwagi i spostrzeżenia dotyczące naszych działań - prosimy o ich przekazanie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Realizacja zajęć z przedmiotów zawodowych w kwalifikacjach E.12 i E.13 w zawodzie technik informatyk w formie projektów (włącznie z fazą wykonania i testowania). |
Nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum informatycznym - pan Michał Żołądkowski jest autorem dwóch projektów, które realizuje podczas zajęć z uczniami wypełniając jednocześnie założenia podstawy programowej.
![]() |
Projekt - kwalifikacja E-12 |
![]() |
Projekt - kwalifikacja E-13 |
EFEKTY:
- zaprojektowanie, wyposażenia i realizacja infrastruktury sieciowej w pracowni informatycznej, pracowni ekonomicznej i pracowni dla handlowców,
- zmotywowanie uczniów do nauki poprzez pokazanie im praktycznych zastosowań wiedzy i umiejętności zdobytych w szkole,
- rozwinięcie umiejętności interpersonalnych uczniów,
- doskonalenie umiejętności pracy zespołowej,
- wzajemne uczenie się uczniów od siebie,
- rozwinięcie umiejętności planowania zadań w czasie.
Zajęcia fakultatywne z wychowania fizycznego "Turystyka i wędkarstwo" |
Fakultet "Turystyka i wędkarstwo" szkoła wprowadziła do swojej oferty w roku szkolnym 2014/2015 kierując się chęcią stworzenia oferty dla uczniów chcących spędzać czas na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody. Inicjatorem wprowadzenia do oferty szkoły tych zajęć był pan Krzysztof Szczotka - nauczyciel wychowania fizycznego, który te zajęcia prowadzi.
Mieszkamy i funkcjonujemy w zlewni rzeki Warty i tutaj możemy realizować swoje wędkarskie pasje. Wielu uczniów biorących udział w tych zajęciach pielęgnuje rodzinne tradycje wędkarskie. Fakultet wędkarski daje możliwość uczestniczenia w sporcie kwalifikowanym poprzez udział w zawodach. Wędkarstwo to nie tylko sport, ale przede wszystkim wspaniały pomysł na życie - na aktywne spędzanie czasu wolnego na łonie natury. Na zajęciach uczymy się szacunku do otaczającej nas przyrody. Poza tym wędkarstwo wyrabia charakter, uczy cierpliwości.
EFEKTY:
- stworzenie możliwości uzyskania pozwoleń wędkarskich (pierwsi uczniowie zdali już egzamin na kartę wędkarską),
- kształtowanie postaw społecznych przez aktywny udział w strukturach Polskiego Związku Wędkarskiego (akcje sprzątania świata, ochrony drzew przed bobrami),
- nabycie i utwalanie nawyku zdrowej rywalizacji poprzez udział w zawodach wędkarskich,
- stosowanie zasady fair play,
- zgłębienie wiedzy z przedmiotów przyrodniczych (rozróżnianie gatunków ryb, drzew, podziały wód itd.),
- zapoznanie z walorami turystycznymi najbliższej okolicy,
- poznanie fauny i flory Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego oraz terenów objętych programem NATURA 2000 - Dolina Środkowej Warty,
- zdobycie określonego zasobu wiedzy w wyniku realizacji ścieżek edukacyjnych znajdujących się w naszej okolicy.