NABÓR DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Szkoła Podstawowa w Nowym Mieście nad Wartą ogłasza nabór do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/2021. Wnioski o przyjęcie należy składać w dniach od 3 lutego 2020 r. do 4 marca 2020 r. (do godz. 1400) w sekretariacie szkoły w Nowym Mieście nad Wartą przy ul. Szkolnej 1.

Sekretariat szkoły czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. od 700 do 1500.

Rekrutacja przebiegać będzie wg następującego harmonogramu:

Dokumenty do pobrania:

Wnioski można też otrzymać w kancelarii Przedszkola "Stokrotka" w Nowym Mieście nad Wartą oraz w sekretariacie Zespołu Szkół w Nowym Mieście nad Wartą.

W razie pytań prosimy o kontakt (tel. 61 287 40 18, 693 300 871).

Aktualności

punkt Udział naszych uczniów w projekcie "Let's make PenPals!"

grudzień 2019 - czerwiec 2020 r.

projektltsmakepenpal20

Od grudnia uczniowie klas 5-7 z naszej szkoły biorą udział w międzynarodowym projekcie „Let’s make PenPals!” Polega on na wymianie listów pisanych w języku angielskim z uczniami z innego kraju (tzw. przyjaciele korespondencyjni).

Nam udało się nawiązać współpracę ze szkołą w Barcelonie. W pierwszym liście uczniowie opisywali swoją rodzinę, hobby, ulubione przedmioty w szkole, w co lubią grać, co lubią oglądać oraz jakie mają zwierzęta domowe. Udział uczniów w projekcie sprzyja rozwijaniu kompetencji językowych, pomaga poznać rówieśników z Hiszpanii, a także rozwinąć zdolności komunikowania się w języku angielskim.

Inicjatorem i szkolnym opiekunem projektu jest pani Joanna Nowakowska.


punkt Udział w X Międzypowiatowym Konkursie Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego

22 stycznia 2020 r.

konkursjang20

Trzech uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w konkursie języka angielskiego. W „potyczkach językowych” wzięło udział 65 uczniów z trzech powiatów: poznańskiego, średzkiego i wrzesińskiego.

Nowomiejską szkołę reprezentowali: Filip Wiśniewski z klasy 7. oraz Tomasz Szczotka i Wiktor Rochowski z klasy 6.; opiekunem grupy była pani Joanna Nowakowska.

Testy sprawdzały szeroko pojętą wiedzę zarówno ze słownictwa, gramatyki, jak i kultury krajów anglojęzycznych i po raz pierwszy w tym roku odbywały się online (uczniowie rozwiązywali testy na tabletach i komputerach).

Chociaż żaden z naszych uczniów nie zajął miejsca na podium, to sam udział w konkursie był dla nich wyróżnieniem oraz nowym, pouczającym doświadczeniem i zachętą do pogłębiania wiedzy, aby jej przyrost sprawdzić w przyszłorocznej edycji konkursu.


punkt Dzień Babci i Dzień Dziadka

22 stycznia 2020 r.

dzienbabciidziadka20

Uczniowie klas 1., 2. i 3. zaprosili swoje babcie i swoich Dziadków na uroczystość zorganizowaną z okazji ich święta. Wszystkich obecnych przywitał dyrektor szkoły pan Piotr Nowakowski i następnie złożył życzenia z okazji dnia Babci i Dnia Dziadka. Nasi najmłodsi uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców: pani Renaty Janickiej, pani Joanny Walczak oraz pani Izabeli Kuderczak, zaprezentowali specjalnie przygotowany na tę okazję występ artystyczny. Wesołe scenki, rymowanki oraz piosenki wprowadziły wszystkich w radosny nastrój, ale nie obyło się też bez wzruszeń wywołanych szczerymi życzeniami dla babć i dziadków płynącymi ze sceny oraz podczas wręczania wcześniej przygotowanych drobnych upominków.

Mimo tego, że uczniowie występowali na profesjonalnej scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Mieście nad Wartą, trudno było zauważyć u nich tremę. Świetny występ został nagrodzony gromkimi brawami, a odnotowania godny jest fakt, że jednocześnie na scenie występowało ponad 70 uczniów.

Dziękujemy rodzicom naszych uczniów za przygotowanie sali oraz poczęstunku. Dziękujemy też dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury, panu Maciejowi Kuderczakowi, za udostępnienie sali oraz zabezpieczenie zaplecza technicznego tak dużego przedsięwzięcia.

 zdjęcia


punkt Balik karnawałowy

20 stycznia 2020

balikkarnawałowy20

Uczniowie klas 1., 2. i 3. wzięli udział w baliku karnawałowym. Zabawa trwała kilka godzin z przerwą na posiłek i regenerację sił.

Uczniowie bawili się pod kierunkiem animatorów, którzy zapewnili im solidną dawkę tańca i innych form ruchu przy muzyce oraz zabaw sprawnościowych. Dodatkową atrakcją były atrakcyjne przebrania uczestników zabawy.

 zdjęcia


 więcej wydarzeń