Dokumenty dla kandydatów do I klasy Branżowej szkoły I stopnia
Absolwenci szkół podstawowych!
Branżowa Szkoła I stopnia w Nowym Mieście nad Wartą ogłasza nabór do klasy pierwszej na rok szkolny 2026/2027.
Zamieszczone niżej dokumenty należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu szkoły: Nowe Miasto nad Wartą, ul. Szkolna 1. Sekretariat szkoły czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. od 700 do 1500.
Wnioski o przyjęcie należy składać w dniach
od 11 maja 2026 r. (poniedziałek) do 29 maja 2026 r. (piątek) (do godz. 1500)
Wydrukowane dokumenty można też otrzymać w sekretariacie szkoły.
W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 693 300 871.
Zapraszamy do składania dokumentów. Bezpieczna i nowoczesna szkoła czeka na Was.
Rywalizacja międzyklasowa
Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów każdego roku nauczyciele wychowania fizycznego organizują rozgrywki o Puchar Dyrektora w grach zespołowych. Uczniowie chłopcy rywalizują w halowej piłce nożnej, a w turniejach siatkarskich uczestniczą zespoły dziewcząt i chłopców.
Drużyny otrzymują dyplomy, a zwycięzcy puchar z rąk dyrektora szkoły. Podsumowanie turnieju odbywa się zawsze podczas uroczystości szkolnych lub apeli w obecności wszystkich uczniów. W bieżącym roku szkolnym miało to miejsce przy okazji pokazu talentów zorganizowanego w pierwszym dniu wiosny.
Rozgrywki są traktowane przez uczniów bardzo prestiżowo. Zawodnicy mogą pokazać rówieśnikom swoje umiejętności sportowe, co sprawia im dużą satysfakcję. Nauczyciele wychowania fizycznego są koordynatorami tych przedsięwzięć - stroną organizacyjną zajmują się sami uczniowie. Mając na uwadze wynik całej drużyny reprezentującej klasę, do udziału w rozgrywkach włączają się również ci uczniowie, którzy zwykle nieco mniej angażują się w życie sportowe szkoły. Jest to dla nich szansa na sprawdzenie swoich umiejętności, a dobry wynik osiągnięty przez drużynę jest pozytywnym wzmocnieniem i bardzo skuteczną zachętą do uprawiania sportu.
Uczniowie każdego roku rywalizują indywidualnie walcząc o mistrzostwo szkoły w wielu dyscyplinach lekkoatletycznych. Lekkoatletyczne mistrzostwa szkoły są kwalifikacjami do zawodów na etapie powiatowym. W ubiegłym roku nasza szkoła zajęła drugie miejsce na szczeblu powiatowym. Na wynik drużyny złożyły się wyniki kilkunastu zawodników.













ZMIANY W PLANIE
LOGOWANIE
KONTAKT