spotkanie rodzice 1sp

baner nabor bs 24-25

Dokumenty dla kandydatów do I klasy Branżowej szkoły I stopnia

Absolwenci szkół podstawowych!

Zapraszamy do składania dokumentów. Bezpieczna i nowoczesna szkoła czeka na Was.

Zamieszczone niżej dokumenty należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu szkoły: Nowe Miasto nad Wartą, ul. Szkolna 1. Sekretariat szkoły czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. od 700 do 1500. Podanie zawiera część, którą powinien wypełnić zakład pracy, w którym będą realizowane zajęcia praktyczne.

Wydrukowane dokumenty można też otrzymać w sekretariacie szkoły.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 693 300 871.

Przybyliśmy do Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu punktualnie na godz. 1000 na galę inauguracyjną, którą otwarł prof. dr hab. Maciej Kurpisz z Instytutu Genetyki Człowieka PAN. Wprowadził on nas w magiczny świat zastosowania komórek macierzystych w medycynie, w regeneracji mięśnia sercowego ze szczególnym uwzględnieniem niedokrwienia i regeneracji ośrodkowego układu nerwowego w aspekcie chorób neurodegenracyjnych. Inaugurację uświetnił koncert w wykonaniu Gorria Duo – zespołu, którzy tworzą studenci Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. J. Paderewskiego. Mieliśmy możliwość obejrzenia również filmu w najnowszej technologii 4K, czyli bardzo wysokiej jakości (standard rozdzielczości filmów cyfrowych, których nazwa pochodzi od 4 tysięcy pikseli umieszczonych w pozycji horyzontalnej - rozdzielczość 3840 × 2160). Rozdzielczość 4K odpowiada rozdzielczości taśmy filmowej 35 mm. Pionierami we wdrożeniu tego formatu na potrzeby telewizji są Japończycy, ponieważ zapis cyfrowy w tym formacie jest związany ze zużyciem dużej ilości pamięci, a odtwarzanie wymaga nowoczesnego sprzętu komputerowego, przez co format ten jest mało popularny, a stosowanie go bardzo kosztowne.

festiwalnaukiisztuki14

więcej zdjęć ...

Później każdy z nas mógł skorzystać z całej różnorodności programu, jaki nam zaoferowano. Pracownicy Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego zaprezentowali najnowsze rozwiązania realizowane w ramach prac projektowych z dziedziny nowych technologii i zaawansowanych aplikacji. Zwiedzaliśmy nowoczesne, całodobowe Centrum Zarządzania siecią PIONIER i POZMAN oraz infrastrukturę komputerową. Zobaczyliśmy, jak działają systemy nadzoru i monitorowania oraz wielkoformatową ścianę graficzną. W Serwerowni PAN zobaczyliśmy najnowocześniejszy sprzęt komputerowy. Mogliśmy się przyjrzeć z bliska superkomputerom wykonującym obliczenia naukowe, systemom backupu oraz archiwizacji danych, a także zlokalizowanym tam urządzeniom węzła Polskiego Internetu Optycznego – Pionier, który łączy wszystkie jednostki naukowe (uczelnie, instytuty badawcze) za pomocą sieci miejskich.

Poza tym mogliśmy obejrzeć wystawę eksponatów dendrologicznych i prezentację programów edukacyjnych w Arboretum Instytutu Dendrologii PAN. W czasie wystawy mieliśmy również możliwość przyjrzenia się z bliska różnym częściom drzewa, nawet tym niewidocznym gołym okiem.

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki to impreza cykliczna, w której pragnęlibyśmy uczestniczyć w następnych latach i mamy nadzieję, że stanie się ona inspiracją dla nas do poszerzania wiedzy oraz pobudzi nas do poszukiwań ciekawych zagadnień związanych z rozwojem różnych dziedzin nauki. Uczniowie dziękują organizatorom i opiekunom: pani Małgorzacie Kiełbowskiej-Michalak, pani Małgorzacie Kuderskiej-Paszkiewicz oraz pani Sylwii Garsztka-Schreiber.