NABÓR DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Szkoła Podstawowa w Nowym Mieście nad Wartą ogłasza nabór do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/2021. Wnioski o przyjęcie należy składać w dniach od 3 lutego 2020 r. do 4 marca 2020 r. (do godz. 1400) w sekretariacie szkoły w Nowym Mieście nad Wartą przy ul. Szkolnej 1.

Sekretariat szkoły czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. od 700 do 1500.

Rekrutacja przebiegać będzie wg następującego harmonogramu:

Dokumenty do pobrania:

Wnioski można też otrzymać w kancelarii Przedszkola "Stokrotka" w Nowym Mieście nad Wartą oraz w sekretariacie Zespołu Szkół w Nowym Mieście nad Wartą.

W razie pytań prosimy o kontakt (tel. 61 287 40 18, 693 300 871).

Przybyliśmy do Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu punktualnie na godz. 1000 na galę inauguracyjną, którą otwarł prof. dr hab. Maciej Kurpisz z Instytutu Genetyki Człowieka PAN. Wprowadził on nas w magiczny świat zastosowania komórek macierzystych w medycynie, w regeneracji mięśnia sercowego ze szczególnym uwzględnieniem niedokrwienia i regeneracji ośrodkowego układu nerwowego w aspekcie chorób neurodegenracyjnych. Inaugurację uświetnił koncert w wykonaniu Gorria Duo – zespołu, którzy tworzą studenci Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. J. Paderewskiego. Mieliśmy możliwość obejrzenia również filmu w najnowszej technologii 4K, czyli bardzo wysokiej jakości (standard rozdzielczości filmów cyfrowych, których nazwa pochodzi od 4 tysięcy pikseli umieszczonych w pozycji horyzontalnej - rozdzielczość 3840 × 2160). Rozdzielczość 4K odpowiada rozdzielczości taśmy filmowej 35 mm. Pionierami we wdrożeniu tego formatu na potrzeby telewizji są Japończycy, ponieważ zapis cyfrowy w tym formacie jest związany ze zużyciem dużej ilości pamięci, a odtwarzanie wymaga nowoczesnego sprzętu komputerowego, przez co format ten jest mało popularny, a stosowanie go bardzo kosztowne.

festiwalnaukiisztuki14

więcej zdjęć ...

Później każdy z nas mógł skorzystać z całej różnorodności programu, jaki nam zaoferowano. Pracownicy Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego zaprezentowali najnowsze rozwiązania realizowane w ramach prac projektowych z dziedziny nowych technologii i zaawansowanych aplikacji. Zwiedzaliśmy nowoczesne, całodobowe Centrum Zarządzania siecią PIONIER i POZMAN oraz infrastrukturę komputerową. Zobaczyliśmy, jak działają systemy nadzoru i monitorowania oraz wielkoformatową ścianę graficzną. W Serwerowni PAN zobaczyliśmy najnowocześniejszy sprzęt komputerowy. Mogliśmy się przyjrzeć z bliska superkomputerom wykonującym obliczenia naukowe, systemom backupu oraz archiwizacji danych, a także zlokalizowanym tam urządzeniom węzła Polskiego Internetu Optycznego – Pionier, który łączy wszystkie jednostki naukowe (uczelnie, instytuty badawcze) za pomocą sieci miejskich.

Poza tym mogliśmy obejrzeć wystawę eksponatów dendrologicznych i prezentację programów edukacyjnych w Arboretum Instytutu Dendrologii PAN. W czasie wystawy mieliśmy również możliwość przyjrzenia się z bliska różnym częściom drzewa, nawet tym niewidocznym gołym okiem.

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki to impreza cykliczna, w której pragnęlibyśmy uczestniczyć w następnych latach i mamy nadzieję, że stanie się ona inspiracją dla nas do poszerzania wiedzy oraz pobudzi nas do poszukiwań ciekawych zagadnień związanych z rozwojem różnych dziedzin nauki. Uczniowie dziękują organizatorom i opiekunom: pani Małgorzacie Kiełbowskiej-Michalak, pani Małgorzacie Kuderskiej-Paszkiewicz oraz pani Sylwii Garsztka-Schreiber.