Wydarzenia w skrócie 2017/2018
-
Dzień Matki i Dzień Ojca- 25 maja 2018 r.
Tego dnia uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej obchodzić będą Dzień Matki i Dzień Ojca.
-
Podwójny sukces w konkursie informatycznym - 17 maja 2018 r.
Uczniowie naszej szkoły podstawowej wzięli udział w XIV Powiatowym Konkursie Informatycznym "Srebrna Mysz 2018". Konkurs zakończył się znaczącym sukcesem. Nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsca w obydwu kategoriach: w kategorii juniorów sukces odnieśli uczniowie klasy czwartej - Wiktor Rochowski i Tomasz Szczotka, w kategorii młodzików, uczniowie klasy siódmej - Bartosz Bąk oraz Patryk Manicki. Gratulujemy. Opiekunem uczniów była pani Małgorzata Kuderska-Paszkiewicz. Mamy nadzieję, że tak spektakularny sukces zmotywuje innych uczniów do systematycznego doskonalenia swoich umiejętności.
-
Biwak szkolny klasy 7sp - 11 maja 2018 r.
W piątkowe popołudnie uczniowie klasy siódmej wraz z opiekunami (panią Joanną Nowakowską i panią Małgorzatą Kuderską-Paszkiewicz) rozpoczęli w szkole trwający do sobotniego poranka biwak. Na początek delektowali się zamówioną wcześniej pizzą, by nabrać sił do całonocnych gier i zabaw. Najwięcej czasu uczniowie spędzili w hali sportowej prowadząc między sobą rozgrywki, grając m.in. w badmintona, linkę, piłkę nożną. Były też gry na konsoli, gry planszowe, zręcznościowe, wspólne oglądanie filmów i rozmowy do białego rana. Biwak sprawił wszystkim wiele radości.
-
Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja - 9 maja 2018 r.
Uroczystość z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja odbyła się tradycyjnie na Placu 700-lecia w Nowym Mieście nad Wartą. Pierwszy raz w naszej uroczystości uczestniczyły przedszkolaki z Przedszkola "Stokrotka" z Nowego Miasta nad Wartą. Trasę ze szkoły na Plac 700-lecia i drogę powrotną pokonaliśmy maszerując w rytmie wytyczonym przez grupę werblistek. Uroczystość miała formę kompozycji słowno-muzycznej przygotowanej przez uczniów pod kierunkiem pani Małgorzaty Adamczyk i pana Bronisława Hyżorka.
-
Zajęcia w Stajni ADAMUS - 8 maja 2018 r.
Uczniowie klasy czwartej i siódmej szkoły podstawowej wzięli udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych zorganizowanych w Stajni "Adamus" w Rogusku. Uczestnicy zajęć mogli poznać charakter obowiązków osób pracujących przy hodowli koni. Każdy mógł też sprawdzić swoje umiejętności i predyspozycje w zakresie jazdy konnej. Ruch na świeżym powietrzu wzmógł apetyt, który zaspokoić można było kiełbaskami upieczonymi przy ognisku.
-
Wycieczka do grodu Lecha - 26 kwietnia 2018 r.
„Poznawanie przeszłości pozwala przewidywać przyszłość i interpretować teraźniejszość” – takie hasło przyświecało grupie uczniów z klas czwartej i siódmej szkoły podstawowej, która 26 kwietnia pod opieką pań: Małgorzaty Kuderskiej-Paszkiewicz, Joanny Nowakowskiej i Magdaleny Florczak udała się na jednodniową wycieczkę do pierwszej stolicy Polski – Gniezna.
-
Stop dopalaczom! - 24 kwietnia 2018 r.
-
Egzamin gimnazjalny - 18, 19, 20 kwietnia 2018 r.
Uczniowie trzecich klas gimnazjum przystąpili w tych dniach do egzaminu.
-
Świetny występ na przeglądzie teatrów dziecięcych - 21 marca 2018 r.
Uczniowie klasy I szkoły podstawowej, w ramach XVII Przeglądu Teatrów Dziecięcych, pokazali wspaniałe przedstawienie "Królewna Śnieżka". Młodzi artyści udowodnili po raz kolejny, że trema to pojęcie im obce. Całości dopełniły efektowne stroje. Pierwszoklasistów przygotowała pani Renata Janicka we współpracy z panią Magdą Król. Dziękujemy rodzicom za wysiłek włożony w przygotowanie strojów oraz za wsparcie podczas występu. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i filmu z występu.
-
Udany występ w konkursie matematycznym - 19 marca 2018 r.
Uczniowie klasy 7 szkoły podstawowej przystąpili do rywalizacji w III Gminnym Konkursie Matematycznym zorganizowanym w szkole w Kolniczkach. Wyniki napawają optymizmem. Wszyscy nasi uczniowie: Klaudia Mrozińska, Alicja Tomczak, Wiktoria Wypychowska, Bartosz Bąk i Jakub Manicki - pokazali się z bardzo dobrej strony. Najwyższe lokaty zajęli: Bartosz Bąk - II miejsce, Partyk Manicki - III miejsce, Klaudia Mrozińska - IV miejsce. Opiekunem naszych uczniów była pani Lidia Janicka. Gratulujemy.
-
Udział w Akcji Wesołych Ogrodników - 16-18 marca 2018 r.
Po raz ósmy Fundacja „Ogród Marzeń” zorganizowała Akcję Wesołych Ogrodników. Fundacja wspiera osoby niepełnosprawne i chore, funduje stypendia dla dzieci z terenu Ziemi Jarocińskiej. 15 uczniów naszego Gimnazjum z siedmioma skarbonkami włączyło się w zbiórkę pieniędzy na terenie naszej gminy. W czasie trzydniowej kwesty wolontariusze zebrali 1785,66zł. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli tak szczytny cel. Szkolnym koordynatorem akcji była pani Justyna Kasprzak.
-
Dzień Kobiet - 8 marca 2018 r.
Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski pod opieką pani Joanny Nowakowskiej przygotował przedstawienie, w którym wystąpili uczniowie szkoły podstawowej - począwszy od klasy pierwszej, uczniowie gimnazjum oraz technikum. Młodzi artyści przedstawili kilka dowcipnych wierszy i monologów. Znalazło się też miejsce na występy wokalne i instrumentalne. Na uroczystość tradycyjnie zostali zaproszeni emerytowani nauczyciele i pracownicy nowomomiejskiej szkoły oraz nowomiejskiego przedszkola.
-
Rekolekcje - 5, 6, 7 marca 2018 r.
Tegoroczne rekolekcje odbyły się pod hasłem "Jesteśmy napełnieni Duchem Św.". Poza konferencją zorganizowaną w kościele, Drogą Krzyżową oraz Mszą Św., uczniowie wzięli też udział w spotkaniach z panem J.Omelczukiem - artystą malującym ustami oraz panem W.Koterbą - założycielem grupy rekonstruncyjnej, miłośnikiem historii, szczególnie tej w wymiarze lokalnym.
-
Międzypowiatowe potyczki językowe - 8 lutego 2018 r.
Grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w VIII Konkursie Wiedzy z Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Środzie Wielkopolskiej.
-
Gimnazjalne Ostatki - 8 lutego 2018 r.
Tradycją naszego gimnazjum jest organizowanie uroczystości zwanej Ostatkami. Część oficjalna odbyła się w hali widowiskowo-sportowej naszej szkoły. Uroczystość ma charakter studniówki, a więc rozpoczęła się ona polonezem zatańczonym przez uczniów klas trzecich gimnazjum. Później głos zabrał dyrektor Piotr Nowakowski, który przypomniał, że do zakończenia gimnazjum pozostało niewiele czasu i w tym czasie gimnazjaliści będą musieli przystąpić do egzaminu oraz podjąć ważne decyzje dotyczące wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Głos zabrali też przedstawiciele uczniów - klas trzecich i drugich. Następnie trzecioklasiści otrzymali koniczynki. Na zakończenie części oficjalnej zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia klasowe. Jak na studniówkę przystało, uroczystość zakończyła się zabawą.
-
Zajęcia sportowe z trenerami Lecha Poznań - 7 lutego 2018 r.
Uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej wzięli udział w zajęciach sportowych przeprowadzonych przez trenerów Lecha Poznań w naszej w hali widowiskowo-sportowej. Zorganizowanie tych zajęć możliwe było dzięki współpracy szkoły z klubem z zakresie prowadzenia szkółki piłkarskiej. W zajęciach wzięły też udział dzieci z przedszkola "Stokrotka" w Nowym Mieście nad Wartą.
-
Klasowe spotkania wychowawców z rodzicami i zebranie Rady Rodziców - 1 lutego 2017 r.
Odbyły się klasowe spotkania rodziców z wychowawcami oraz zebranie Rady Rodziców. Rodzice otrzymali wyniki klasyfikacji za I półrocze. Rada Rodziców wprowadziła zmiany w Regulaminie nagradzania uczniów. Uczniowie, którzy na koniec roku szkolnego uzyskają średnią ocen 5,0 i więcej oraz przynajmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania, otrzymają specjalną nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców. Wszystkim rodzicom dziękujemy za przybycie.
-
Droga Babciu, drogi Dziadku - 19 stycznia 2018 r.
W świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej, przybyłym babciom i dziadkom, zaprezentowali program artystyczny, który poza brawami, wywołał wiele wzruszeń. Poza wierszami i piosenkami były również życzenia i kartki okolicznościowe oraz poczęstunek. Życzenia złożył też dyrektor Piotr Nowakowski. Uroczystość przygotowała pani Renata Janicka wraz z rodzicami. Babciom i dziadkom dziękujemy za obecność, a rodzicom za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.
-
WOŚP - 26. finał - 14 stycznia 2018 r.
W niedzielę 14 stycznia 2018 roku odbył się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach naszej gminy kwestowało 9 uczniów z naszej szkoły. Mieszkańcy okazali się bardzo hojni, gdyż po zliczeniu wszystkich pieniędzy okazało się, że uzbieraliśmy kwotę 2 883,09 zł. W tym roku WOŚP po raz kolejny zbierała pieniądze dla noworodków. Opiekę nad naszymi wolontariuszami sprawowała pani Justyna Kasprzak.
-
Spotkanie noworoczne - 4 stycznia 2018 r.
Wzorem lat ubiegłych zorganizowano spotkanie noworoczne, w którym wzięli udział czynni i emerytowani nauczyciele oraz pracownicy nowomiejskiej szkoły i nowomiejskiego przedszkola. Podczas spotkania dyrektor szkoły złożył zebranym noworoczne życzenia.
-
Jasełka i wigilie klasowe - 22 grudnia 2017 r.
Na zakończenie ostatniego dnia zajęć przed świętami odbyły się wigilie klasowe oraz przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klasy 7. pod kierunkiem pani Agaty Mielcarek.
-
W kopalni i w Centrum Nauki KOPERNIK - 15 grudnia 2017 r.
Skąd się bierze sól? Jak się ją wydobywa? Czy sól jest zawsze biała? Na te i inne pytania uzyskali odpowiedź uczniowie kl. VII i III gim, którzy 15 grudnia wzięli udział w wycieczce do kopalni soli w Kłodawie. Po zwiedzeniu ogromnych komór solnych, wydrążonych na głębokości 600 m pod powierzchnią ziemi, udaliśmy się do Warszawy, gdzie każdy uczestnik mógł pogłębić swoją wiedzę w Centrum Nauki Kopernik korzystając z różnorodnych przestrzeni edukacyjnych. Pełen wrażeń wyjazd zakończył się w późnych godzinach wieczornych.
-
Działania profilaktryczne - 24 listopada 2017 r.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych, które przeprowadziła sierżant Natalia Nowak z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp.
-
Klasowe spotkania wychowawców z rodzicami i zebranie Rady Rodziców - 16 listopada 2017 r.
Odbyły się klasowe spotkania rodziców z wychowawcami oraz zebranie Rady Rodziców. Jak zwykle podczas listopadowej wizyty rodziców w szkole odbyła się pogadanka przeprowadzona przez przedstawiciela policji - dzielnicowego mł. asp. Tomasza Grzelczaka. Rodzice uczniów klas trzecich gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Środzie Wlkp.
-
Wieczornica patriotyczna - 10 listopada 2017 r.
W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w hali widowiskowo-sportowej naszej szkoły odbyła się wieczornica patriotyczna, która zapoczątkowała gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Przedsięwzięcie przygotowała pani Magdalena Florczak, która napisała scenariusz tegorocznej wieczornicy. Wystąpili uczniowie technikum, gimnazjum i szkoły podstawowej. Podczas spotkania śpiewaliśmy piosenki i pieśni związane z przywoływanymi wydarzeniami z naszej historii. Oprawę muzyczną przygotował pan Bronisław Hyżorek, który akompaniował przy śpiewie.
W tym roku zastanawialiśmy się nad rozumieniem pojęcia patriotyzmu przez dzieci. Szukaliśmy postaw patriotycznych i ludzi, których nazwać można współczesnymi patriotami. Podczas wieczornicy głos zabrał pan Wojciech Koterba, propagator znajomości historii - szczególnie tej w wymiarze lokalnym, założyciel i członek grup rekonstrukcyjnych, organizator wielu przedsięwzięć o charakterze patriotycznym. Nasz gość szczególny nacisk w swoim wystąpieniu położył na przypomnienie wydarzeń, jakie miały miejsce na ziemi nowomiejskiej podczas Powstania Wielkopolskiego.
Wieczornica zainaugurowała rok przygotowań do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Pierwszą inicjatywą jest zbieranie pamiątek i informacji dotyczących Powstania Wielkopolskiego i ludzi w nim uczestniczących.
Na zakończenie przybyli goście spotkali się przy kawie i rogalach.
-
Poławiacze pereł - 27-28 października 2017 r.
To kolejna edycja projektu "Poławiacze pereł". Projekt składa się z pokazów oraz warsztatów tańca prowadzonych przez członków grupy "Spoko" z Zielonej Góry. Uczestnicy warsztatów na zakończenie otrzymali upominki. Dziękujemy wszystkim za udział w przedsięwzięciu.
Już po raz piąty gościliśmy w naszej szkole grupę taneczną "SPOKO" z Zielonej Góry. W ramach projektu "Poławiacze Pereł" tancerze prezentują przygotowane układy taneczne oraz prowadzą warsztaty dla dzieci i młodzieży. W czasie warsztatów wszyscy świetnie się bawią i uczą nowych kroków. Tańce z gatunku HIP-HOP to jedna z form ruchu dobrze wpływająca na rozwój młodych ludzi, a przede wszystkim to sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego.
Dla wytrwałych goście przygotowali upominki – torby, bluzy, spodnie i koszulki. W tym roku Filip Czeszyk - założyciel grupy - dodatkowo przywiózł do nas trzy formacje - Paczworki, Evenementy i Bejsy, które wzbogaciły pokaz swoimi występami. Grupy taneczne z Zielonej Góry przy okazji pobytu w Nowym Mieście nad Wartą odbyły własne warsztaty, podczas których przygotowywały nowe projekty ze swoimi choreografami. Wszystkim bardzo się podobało. Zapraszamy ponownie!!! Nad przebiegiem całego projektu czuwali Iwona Czeszyk i Piotr Czeszyk.
-
Nasza gmina chodzi i biega - 22 października 2017 r.
Niedzielne popołudnie nie zapowiadało się najlepiej. Padał deszcz i jedenasta edycja "BIEGU JESIENI 2017" stała pod znakiem zapytania. O godz. 14.30 chmury rozeszły się, przestało padać i mogliśmy przeprowadzić akcję "NASZA GMINA CHODZI I BIEGA". Na starcie stanęło 25 osób, wśród nich dzieci, młodzież i dorośli. Nie bacząc na warunki na trasie, wszyscy dzielnie przebiegli dystans ok. 3500 m. Dla uczestników biegu organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek. W oczekiwaniu na dekorację zawodnicy zajadali się pysznym rosołem, zaserwowanym przez "BAR NAD WARTĄ" – dziękujemy kierownictwu i obsłudze. Medale i dyplomy najszybszym biegaczom wręczyła pani dyrektor Lidia Janicka.
Klasyfikacja biegu przedstawia się następująco:
- kategoria dziewcząt: I m-ce Maja Garsztka; II m-ce Aleksandra Adamczyk; III m-ce Karolina Idziaszek,
- kategoria chłopców: I m-ce Rajan Kapturek,
- kategoria kobiet: I m-ce Martyna Mencel; II m-ce Iwona Czeszyk; III m-ce Bożena Łącka,
- kategoria mężczyzn I m-ce Adam Kowalewski; II m-ce Maciej Połatyński; III m-ce Piotr Łącki.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu i przeprowadzeniu akcji. Akcję przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Iwona Czeszyk i Piotr Czeszyk.
-
Ślubowanie uczniów klasy 1 szkoły podstawowej - 18 października 2017r.
W hali widowiskowo-sportowej naszej szkoły odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Pierszoklasiści zaprezentowali program atystyczny, później nastąpiło ślubowanie i pasowanie na ucznia. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice. Dyrektor Zespołu Szkół życzył uczniom - na początku nowego etapu ich życia, wielu sukcesów. Pierwszoklasiści otrzymali drobne upominki ufundowane przez rodziców.
-
Obchody Dnia Edukacji Narodowej - 13 października 2017 r.
Tradycyjnie przy okazji Dnia Edukacji Narodowej obchodziliśmy Dzień Patrona. Na tę okoliczność odbyła się uroczystość przygotowana przez panią Dorotę Kunowską. Uczniowie gimnazjum i klasy 4 szkoły podstawowej porzygotowali przedstawienie przybliżające sylwetkę i dokonania patrona szkoły gen. J.H.Dąbrowskiego. Później uczniowie klas rozpoczynających naukę w naszej szkole złożyli ślubowanie. Natępnie zaproszeni goście, a wśród nich emerytowani nauczyciele i pracownicy nowomiejskiej szkoły, mogli obejrzeć przedstawienie pokazujące w humorystyczny sposób szkolne życie.
-
Wizyta klasy 4 w remizie straży pożarnej - 11 października 2017r.
Uczniowie klasy czwartej szkoły podstawowej udali się do remizy straży pożarnej w Nowym Mieście nad Wartą. Uczniowie mogli poznać specyfikę pracy strażaka, obejrzeć sprzęty i wóz strażacki oraz przymierzyć stroje. Dziękujemy nowomiejskim strażakom za przedstawienie uczniom wszystkich ciekawych zagadnień związanych z ich pracą.
-
VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - 29 września 2017 r.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali z tej okazji zadania. Zadania te rozwiązywali sami uczniowie oraz nauczyciele, dyrekcja, rodzice i pracownicy szkoły. Ci, którzy wykazali się znajomością tabliczki mnożenia, otrzymali odznakę "Ekspert tabliczki mnożenia".
-
Wybory do Samorządu Uczniowskiego - 27 września 2017 r.
Świetlica szkolna na jeden dzień zamieniła się w lokal wyborczy - odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, które były zwieńczeniem działań podjętych na początku września, kiedy rozpoczęto kampanię wyborczą – zgłaszanie kandydatów oraz przedstawianie programów wyborczych.
Nasza szkoła organizuje lokal wyborczy podczas wyborów prezydenckich, parlamentarnych i samorządowych, dlatego uczniowie mogli przeprowadzić swoje wybory w warunkach bardzo do nich zbliżonych. Zachowano też procedurę obowiązującą przy głosowaniu. Wybory do Samorządu Uczniowskiego zorganizowali i przeprowadzili uczniowie pod kierunkiem opiekuna - pani Joanny Nowakowskiej.
-
Udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA - wrzesień 2017 r.
Nasi uczniowie tradycyjnie włączyli się do akcji "Sprzątanie świata".
-
Europejski Dzień Języków Obcych - 26 września 2017 r.
Dnia 26 września, w Europie, obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Z tej okazji, uczniowie nowomiejskiej szkoły uczestniczyli w zajęciach, przygotowanych przez nauczyciela języka angielskiego, panią Joannę Walczak, które pomogły im odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego? oraz przybliżyć im kulturę Wielkiej Brytanii.
-
Wyjazd na targi SMAKI REGIONÓW - 25 września 2017 r.
Uczniowie klas drugich gimnazjum, uczestniczący w prowadzonych w szkole zajęciach kulinarnych, wraz z wychowawcami wyjechali na targi "Smaki Regionów". Uczniowie mogli zapoznać się z potrawami typowymi dla określonych regionów naszego kraju poprzez udział w pokazach prowadzonych przez mistrzów kuchni oraz warsztaty, w czasie których sami mogli spróbować swoich sił w przygotowywaniu regionalnych potraw. Wyjazd wpisał się też w prowadzone w szkole działania z zakresu orientacji zawodowej.
-
Pierwsze klasowe spotkania rodziców z wychowawcami - 21 września 2017 r.
Odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym spotkania wychowawców z rodzicami oraz zebranie Rady Rodziców. Dziękujemy za obecność i przekazane spostrzeżenia.
-
40 lat minęło ... - 9 września 2017 r.
W sobotę, 9 września 2017 roku, w budynku Zespołu Szkół w Nowym Mieście nad Wartą spotkaliśmy się my - absolwenci szkoły podstawowej z roku 1977. Były rozmowy, wspólne śpiewy i zwiedzanie szkoły, która przez te 40 lat mocno się zmieniła. Atmosfera była wspaniała, odświeżyliśmy wspomnienia, przypominaliśmy tych, których już z nami nie ma. Obiecaliśmy sobie, że zobaczymy się w tym gronie znowu za rok.
-
Zajęcia edukacyjno-profilaktyczne - 8 września 2017 r.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszych w tym roku szkolnym zajęciach edukacyjno-profilaktycznych, które prowadziła sierżant Natalia Nowak z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp.
-
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 - 4 września 2017 r.
- Home