W środę 3 października, w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Mieście nad Wartą, w ramach realizacji zadań w dziedzinie profilaktyki uzależnień, uczniowie technikum, zasadniczej szkoły zawodowej, klas trzecich gimnazjum i klasy ósmej szkoły podstawowej uczestniczyli w programie: „BROŃ SIĘ, NIE TRAĆ WIARY”.

Czytaj więcej: Broń się, nie trać wiary

Mł. asp. Tomasz Grzelczak przeprowadził pogadanki edukacyjno-profilaktyczne dla uczniów szkoły podstawowej.

Czytaj więcej: Zajęcia profilaktyczne

„Poznawanie przeszłości pozwala przewidywać przyszłość i interpretować teraźniejszość” – takie hasło przyświecało grupie uczniów z klas czwartej i siódmej szkoły podstawowej, która 26 kwietnia pod opieką pań: Małgorzaty Kuderskiej-Paszkiewicz, Joanny Nowakowskiej i Magdaleny Florczak udała się na jednodniową wycieczkę do pierwszej stolicy Polski – Gniezna.

Czytaj więcej: Wycieczka do grodu Lecha

Przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Nowym Mieście nad Wartą i w ramach akcji "Stop dopalaczom! Uzależnienie - nie daj się wciągnąć!" nasi uczniowie wzięli udział w warsztatyach profilaktyczno-edukacyjnych.

Czytaj więcej: Stop dopalaczom!

8 lutego grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w VIII Konkursie Wiedzy z Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Środzie Wielkopolskiej.

Czytaj więcej: Międzypowiatowe potyczki językowe