TWiUHMfinal1415 marca uczniowie naszego Zespołu Szkół brali udział w organizowanych po raz pierwszy u nas zawodach okręgowych ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Spośród dziesięciu zawodników do finału turnieju zakwalifikowany został uczeń czwartej klasy naszego technikum ekonomicznego – Michał Muszyński. Powtórzył tym sposobem swój sukces sprzed dwóch lat, kiedy to był uczestnikiem zawodów finałowych w Krakowie, tym razem z jeszcze lepszym rezultatem.

W tym roku etap finałowy XIX TWiUHM, którego tematem wiodącym było „Zarządzanie marketingiem w przedsiębiorstwie”, odbył się 3 i 4 kwietnia w Rzeszowie, a jego organizatorem był Zespół Szkół Ekonomicznych. W finale uczestniczyło 65 uczniów, wyłonionych w zawodach szkolnych i okręgowych spośród 2400 uczniów z 96 szkół ekonomicznych i handlowych z całego kraju.

W pierwszym dniu turniejowych zmagań – 3 kwietnia - uczestnicy odpowiadali na pytania testowe w języku polskim i angielskim oraz rozwiązywali zadanie praktyczne z wykorzystaniem programu komputerowego. Ta część była pierwszą, fazą eliminacyjną finału. Po jej ocenie Komisja Główna Turnieju zakwalifikowała 12 zawodników do części drugiej, odbywającej się nazajutrz w obecności publiczności w sali konferencyjnej hotelu Rzeszów. Wśród nich znalazł się Michał Muszyński. A zatem Uczeń Zespołu Szkół w Nowym Mieście n/Wartą awansował do ścisłego finału XIX edycji ogólnopolskiego TWiUH-M, zdobywając tytuł Laureata i otrzymując od organizatorów jednorazowe stypendium oraz nagrody rzeczowe. Otrzymał również zwolnienie z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Sukces Michała Muszyńskiego w tegorocznej edycji Turnieju jest wyrazem systematycznego pogłębiania wiedzy i umiejętności uczniów klas ekonomicznych naszego Zespołu Szkół oraz zaangażowania nauczycieli w przygotowanie młodzieży do rywalizacji w tego typu zawodach.

Ucznia do turnieju przygotowywała pani Bożena Jagielska. Gratulujemy.