W ramach realizacji działań zawartych w Programie wychowawczym i Programie profilaktycznym szkoły dla rodziców naszych uczniów przygotowaliśmy dwie prelekcje. O godz. 17.00, w pracowni multimedialnej, rodzice uczniów klas trzecich gimnazjum rozpoczęli spotkanie z pracownikiem Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Środzie Wlkp. Celem spotkania było omówienie zagadnień istotnych przy wyborze zawodu, a co się z tym wiąże - dalszej drogi kształcenia. 

Prelekcja dla rodziców jest jednym z działań mających przygotować tegorocznych absolwentów gimnazjum do świadomego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. 12 listopada trzecioklasiści wezmą udział w warsztatach z zakresu orientacji zawodowej prowadzonych przez doradcę zawodowego z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Środzie Wlkp.

      

W tym samym czasie rodzice pozostałych uczniów, w hali widowiskowo-sportowej, wysłuchali prelekcji prowadzonej przez sierż. sztab. Edytę Kwietniewską. Spotkanie miało charakter szkolenia w zakresie poznawania zjawiska sięgania przez dzieci i młodzież po narkotyki. Zajęcia wzbogacone były pokazem. Asp. Piotr Pawlak zaprezentował „walizkę narkotykową”, w której w przezroczystych pojemnikach rodzice zobaczyć mogli, jak wyglądają substancje odurzające i jakie przedmioty są wykorzystywane do ich zażywania.

 


Spotkanie z policjantami zorganizował pan Łukasz Matuszak - wolontariusz wspomagający działania wychowawców i pedagoga szkolnego, który również zabrał głos w temacie środków odurzających.
Potem rodzice udali się na spotkania z wychowawcami.