baner zakonczenie zajec

Nie spotkaliśmy się, jak to zwykle bywało, wszyscy razem w hali widowiskowo-sportowej naszej szkoły. W tym roku nie odbyła się wspólna dla wszystkich uczniów i nauczycieli uroczystość.

Wręczanie świadectw odbyło się na świeżym powietrzu. Uczniom szkoły podstawowej wychowawcy wręczyli świadectwa na boisku szkolnym przy placu zabaw, uczniom branżowej szkoły – przed wejściem do holu szkoły obok hali widowiskowo-sportowej. Uczniowie poszczególnych klas przychodzili na określoną godzinę, co pozwoliło uniknąć większych skupisk. Ponadto zabezpieczeni byli środkami ochrony osobistej. Przy rozdawaniu świadectw obecny był dyrektor szkoły.

Jak co roku Rada Rodziców ufundowała nagrody. Wszyscy uczniowie z klas 1 -3 szkoły podstawowej otrzymali książki, natomiast uczniowie starszych klas, którzy spełnili warunki do otrzymania świadectwa z wyróżnieniem – karty podarunkowe do realizacji w jednej z sieci handlowych mających w ofercie książki, audiobooki, materiały papiernicze oraz drobną elektronikę.

Pierwsze po ponad trzech miesiącach spotkanie uczniów z wychowawcami wywołało wiele emocji. Szczególny wymiar miało spotkanie wychowawcy klasy 3 szkoły podstawowej ze swoimi uczniami. Uczniowie tej klasy pożegnali się z wychowawcą – panią Renata Janicką i wraz z rodzicami podziękowali jej za trud włożony w edukację i wychowanie. Wychowawczyni podsumowała trzyletnią pracę ze swoją klasą. Uczniom pogratulowała sukcesów, a rodzicom podziękowała za wsparcie i pomoc.

Dzisiejszy dzień był dniem zakończenia nauki w naszej szkole dla uczniów klasy 3 Branżowej Szkoły I stopnia. Wychowawca pożegnał się ze swoimi wychowankami. Za współpracę podziękował również dyrektor szkoły, życząc uczniom wielu sukcesów w dorosłym życiu.

Tegoroczny dzień zakończenia zajęć był wyjątkowy. Wszyscy będziemy go długo pamiętać. Szczególne okoliczności spowodowały, że było inaczej niż zwykle, ale dzisiejsza formuła wręczenia świadectw też miała swój urok.