dzienjezykowobcych19

W tym roku przebiegał on w naszej szkole pod hasłem: ”Do you like learning languages”? Tego dnia w czasie lekcji języka angielskiego uczniowie zgłębiali wiedzę o kulturze i historii krajów anglojęzycznych. Mieli też możliwość poznania języków innych narodów europejskich poprzez wykonanie specjalnie przygotowanych pod tym kątem ćwiczeń.

Staraliśmy się przeczytać najdłuższe słowa w języku angielskim, np. pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis - 45 literowe słowo oznaczające chorobę płuc zwaną pylicą krzemową. Przy tej okazji poznaliśmy najdłuższe polskie słowo konstantynopolitańczykowianeczka – oznaczające niezamężną mieszkankę Konstantynopola.

Poznawaliśmy też angielskie idiomy, odgłosy wydawane przez zwierzęta oraz łamańce językowe i odgadywaliśmy hasła w języku obcym. Uczniowie klas młodszych przygotowywali plakaty z poznanym podczas edukacji szkolnej słownictwem, za co otrzymali naklejki z komentarzem w języku angielskim.

Inicjatorką i koordynatorką Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole była pani Joanna Nowakowska, nauczycielka języka angielskiego.