swietoniepodleglosci19

Kolejną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości uczciliśmy uroczystą akademią. Na wstępie uczennice klasy 7-mej nakreśliły historię obchodów tego święta. Później wplatały pomiędzy recytacje i piosenki narrację przywołującą tło historyczne wydarzeń, które 101 lat temu doprowadziły do odzyskania przez Polskę tożsamości narodowej.

Podczas uroczystości wystąpili uczniowie ze wszystkich klas szkoły podstawowej. Szkolny zespół wokalny, pod kierunkiem pana Bronisława Hyżorka, zaprezentował najbardziej znane pieśni i piosenki żołnierskie, które towarzyszyły walczącym o niepodległość Polski. Wyświetlane na ekranie teksty umożliwiły wszystkim włączenie się do śpiewania.

Koncepcję uroczystości oraz oryginalną scenografię opartą o motyw drzewa opracowała pani Joanna Nowakowska. W realizacji przedsięwzięcia pomagała jej pani Irena Twardowska. Część muzyczną i wokalną przgotował pan Bronisław Hyżorek.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał Dyrektor szkoły Piotr Nowakowski. Po krótkim wystąpieniu okolicznościowym wręczył on dyplomy i upominki uczniom z klas 1., 2. i 3., którzy uzyskali wyróżnienia w konkursie plastycznym dotyczącym patrona szkoły gen. J.H. Dąbrowskiego.

Po zakończeniu uroczystości w szkole, Dyrektor i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego udali się na Plac 700-lecia, aby tam zapalić znicz pod obeliskiem upamiętniającym walczących o niepodległość Polski.