tydzienmatematycznym

14 marca na całym świecie obchodzone jest święto liczby π. Z tej okazji uczniowie gimnazjum wzięli udział w konkursie pt „Pieniądze to nie wszystko”. Trzyosobowe zespoły z każdej klasy zmierzyły się z pytaniami o różnym stopniu trudności. Po zaciętej rywalizacji do finałowego etapu dotarła grupa z klasy Ia i reprezentanci klasy IIa. Największym refleksem i bystrością umysłu wykazał się zespół z klasy Ia, który w składzie: Olga Jankowiak, Piotr Grzesiek i Bartosz Banaszak, wygrał konkurs. Drugie miejsce zajęła klasa IIa, a trzecie klasa IIb. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowy dyplom i drobne niespodzianki.

Następnego dnia, tj. 15, marca uczniowie zmierzyli się w „Konkursie Logicznego Myślenia”. Również tym razem bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z klasy Ia, którzy w takim samym składzie, jak dnia poprzedniego, zwyciężyli. W nagrodę pojadą do Środy Wlkp. na etap powiatowy tego konkursu.

W czwartek, na zakończenie „matematycznego” tygodnia, najlepsi matematycy przystąpili do rozwiązywania zadań i łamigłówek matematycznych w międzynarodowym konkursie „Kangur”. Wyniki tego konkursu poznamy dopiero w maju.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach serdecznie gratuluję posiadanej wiedzy i życzę kolejnych sukcesów.

Tydzień matematyczny przygotowała pani Justyna Kasprzak, Konkurs Logicznego Myślenia - pani Lidia Janicka.