Policjant to…. No właśnie – kto? Kto może zostać policjantem? Jak wygląda praca stróża prawa? Jakie są plusy i minusy takiej pracy?

Czy strażak to „Pan, który tylko gasi pożary”? Czym należy się wykazać, by stać się strażakiem? Jakim sprzętem można posługiwać się w straży pożarnej? Jakie są radości, a jakie ciemniejsze strony wykonywania tych zawodów? Tego wszystkiego mogli dowiedzieć się uczniowie klas Ia i Ib naszego gimnazjum podczas wycieczki do Komendy Policji i Komendy Straży Pożarnej w Środzie wlkp., która odbyła się 15 grudnia.

strazpolicja15

więcej zdjęć ...

Policjanci i strażacy z wielkim zaangażowaniem i w ciekawy sposób przybliżyli naszym uczniom jak wygląda praca w tych dwóch rodzajach służby.

W drodze powrotnej nasi wychowankowie zapalili znicz w kaplicy w kościele w Winnej Górze, gdzie pochowany jest patron naszej szkoły – gen. J. H. Dąbrowski.

Tekst - Wiesława Łuczak