Na okoliczność Narodowego Święta Niepodległości w słowie i wspólnie wyśpiewanej piosence wspomnieliśmy poległych w walkach o niepodległość Polski. W tym roku chcieliśmy szczególnie upamiętnić uczestników II wojny światowej - z okazji 70. rocznicy jej zakończenia.

W wieczornicy wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy - pan Aleksander Podemski, radny powiatowy - pan Zdzisław Jędrzak, radni gminni, sołtys naszej miejscowości - pani Agnieszka Król, dyrektor Biblioteki Publicznej - pani Krystyna Muzolf, dyrektorzy szkół, emerytowani nauczyciele i pracownicy nowomiejskiej szkoły, chór Domino Cantemus, harcerze, absolwenci szkoły, rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz mieszkańcy naszej gminy.

wieczornica15

więcej zdjęć ...

Przybyłych przywitał dyrektor szkoły pan Piotr Nowakowski. Póżniej uczniowie technikum i gimnazjum, wspomagani przez absolwentów szkoły, przypomnieli najważniejsze etapy polskiej drogi do wolności. W wieczornicy czynny udział brała też publiczność poprzez włączenie się w śpiew znanych wszystkim piosenek związanych z przedstawianymi wydarzeniami i okresami historii Polski. Profesjonalny akompaniament zapewnili pan Bronisław Hyżorek i Ryszard Antkowiak. Świetnie zaprezentowali się również młodzi instrumentaliści z naszej szkoły - Amelia Czeszyk i Piotr Górski. Otrzymali oni duże brawa i usłyszeli wiele słów podziwu.

Wieczornicę zakończyły jeszcze długo toczące się rozmowy prowadzone przy tradycyjnym rogalu świętomarcińskim i kawie.