SPOKO jest najbardziej utytułowaną hip-hopową grupą w Polsce. Na scenie krajowej – od 2005 roku zawsze stawała na podium najważniejszych imprez tanecznych – zarówno undergroundowych, jak i federacyjnych. Na scenie międzynarodowej sięgnęła po wicemistrzostwo świata oraz jako jedyna ekipa z naszego kraju brała udział w Mistrzostwach Świata w Las Vegas (2009 r.). Od trzech lat SPOKO tworzy choreografię do Eska Music Awards.

Filip Czeszyk – twórca grupy SPOKO, jest jednym z najbardziej uznanych choreografów w naszym kraju – tworzył choreografie m.in. do programu You Can Dance. Poza tym był jurorem w Got To Dance – Tylko Taniec, współorganizował Festiwal Gdańsk Dźwiga Muzę 2015.

 

spokowarsztaty15

więcej zdjęć ...

Projekt "Poławiacze Pereł" to cykliczne warsztaty taneczne. Obejmują one pokaz tańca hip-hop w wykonaniu grupy Spoko oraz 5 godzin zajęć warsztatowych z różnych stylów: hip-hop, house, krumping. Głównym celem projektu jest popularyzacja hip-hopu i innych stylów tańca, a co za tym idzie rozbudzanie zainteresowań i pasji tanecznych, odkrywanie uzdolnień ruchowych, "zarażanie" pozytywną energią, jaka płynie z tańca. Projekt realizuje też bardziej ogólne cele, takie jak nauka współdziałania w grupie, możliwość rozładowania młodzieńczej energii dzięki dużej ekspresji choreografii hip-hopowych, pozytywne ukierunkowanie owej energii a także w dłuższej perspektywie harmonijny rozwój psychofizyczny.

Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 3 – 4 października 2015r. Członkowie formacji z Zielonej Góry zaprezentowali swoje umiejętności oraz przeprowadzili warsztaty tańca hip-hop dla wszystkich chętnych – a tych nie brakowało – około 60 osób przybyło do hali sportowej Zespołu Szkół w Nowym Mieście nad Wartą, aby wziąć udział w zajęciach.

Uczestnicy warsztatów nie tylko poznali różne style tańca, ale również miło spędzili czas – choreografowie z Zielonej Góry zapewnili dużą dawkę rozrywki i dobrej zabawy. Zawodowi tancerze służyli cennymi radami i zarażali dobrą energią. Wszyscy z zapałem tańczyli, bawili się i pozowali do wspólnych zdjęć. Wielu uczestników otrzymało koszulki grupy SPOKO w nagrodę za szczególne zaangażowanie. Już teraz zapraszamy na przyszłoroczną edycję „Poławiaczy Pereł”.

Obecny profil na Facebooku i przygotowywany specjalnie na cele projektu fanpage "Poławiacze Pereł" zapewnią stały kontakt zespołu z miłośnikami tańca. Zadania prezentowane w formie krótkich filmików dają możliwość przygotowania się do warsztatów i doskonalenia techniki tańca między kolejnymi edycjami projektu.

Inicjatorami i organizatorami przedsięwzięcia są pani Iwona Czeszyk i Pan Piotr Czeszyk – nauczyciele wychowania fizycznego w Zespole Szkól w Nowym Mieście nad Wartą. Pokazy i zajęcia odbywają się w hali widowiskowo-sportowej nowomiejskiej szkoły. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Gminy Nowe Miasto nad Wartą oraz we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nowym Mieście nad Wartą.