Dzień przedsiębiorczości to ogólnopolski program organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Projekt ma sprzyjać podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Przez udział w programie uczniowie mają możliwość odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy, zweryfikowaniu swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, pozyskaniu informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania dalszego zawodu, doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową, zapoznaniu sięz organizacją i zarządzaniem firmą lub instytucją.

dzienprzedsiebiorczosci151

więcej zdjęć ...

Tegoroczna, dwunasta już edycja Dnia przedsiębiorczości odbyła się 25 marca, a miejscem praktyk dla uczniów z klasy II i III Technikum ekonomicznego oraz handlowego była firma Materiały Budowlane AW Wesołek sp. z o.o. Sp. K. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią firmy, którą przedstawił główny księgowy a zarazem prokurent pan Tadeusz Bereszyński, zostali również oprowadzeni po całym oddziale w Chociczy przez panią Beatę Mikołajczak - zastępcę Dyrektora Składów Budowlanych i Controlingu. Następnie zostali skierowani na poszczególne stanowiska pracy w księgowości finansowej i materiałowej, w dziale sprzedaży telefonicznej oraz w sklepie, gdzie do godziny 13 wykonywali powierzone im zadania. Na zakończenie Dnia przedsiębiorczości odbyło się spotkanie podsumowujące, gdzie uczestnicy praktyk zostali obdarowani drobnymi upominkami reklamowymi firmy. Nad przygotowaniem firmy do przyjęcia uczniów Zespołu Szkół w Nowym Mieście nad Wartą czuwał pan Roman Szewczyk.

podziekowaniewesolek151m

Szkolnym organizatorem praktyk jest pani Kinga Dropek - nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum. W dniu przedsiębiorczości wzięła również udział pani Adela Nowicka, która również prowadzi w naszej szkole przedmioty zawodowe.