W poniedziałek 16 marca, w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Mieście nad Wartą, w ramach realizacji zadań w dziedzinie profilaktyki uzależnień, uczniowie technikum, zasadniczej szkoły zawodowej i klas trzecich gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym recitalu – zatytułowanym: „JUTRO JEST… wtedy pochylisz się nad sobą”.

recital15

Wykonawca - Jarek Wajk - ujął publiczność historiami zaczerpniętymi z własnego życia, śpiewał i opowiadał o swoich ciężkich doświadczeniach, o trudnym dorastaniu, braku tolerancji, sławie i walce z nałogiem, problemie nękania, ale też o problemie „samotności wśród ludzi”. Artysta wskazywał też, że osobista chęć zmiany, miłość i wybaczenie samemu sobie, wsparcie bliskich, budowanie właściwych relacji w otoczeniu oraz wiara i życie duchowe pozwolą znaleźć drogę wyjścia z problemu.

Trwające ponad dwie godziny spotkanie było niesamowicie cenną, szczerą i wzruszającą lekcją. Słuchacze opuszczali salę w refleksyjnym nastroju. Młodzi ludzie dowiedzieli się, że nie są sami ze swoimi problemami i nie powinni milczeć, kiedy dzieje się coś złego.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Mieście nad Wartą umożliwił realizację tego programu, za co społeczność naszej szkoły składa serdeczne podziękowania.

Tekst - Małgorzata Jędrzak - pedagog szkolny.