baner inf dla rodzicow uczniow 1sp

i

Powrót młodocianych pracowników na zajęcia praktyczne u pracodawców

Od 29 czerwca 2020 r. przywrócone zostaną zajęcia praktyczne u pracodawców dla wszystkich uczniów branżowej szkoły I stopnia będących młodocianymi pracownikami.

Oznacza to, że wszyscy uczniowie naszej Branżowej Szkoły mają obowiązek od 29 czerwca 2020 r., realizować przygotowanie zawodowe u pracodawcy zgodnie z przepisami prawa pracy, przy zachowaniu bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, a także rygoru sanitarnego wymaganego od zakładów pracy w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

baner nabor bs 20-21

Dokumenty dla kandydatów do I klasy branżowej szkoły

Absolwenci szkół podstawowych!

Zapraszamy do składania dokumentów. Bezpieczna i nowoczesna szkoła czeka na Was.

Zamieszczone niżej dokumenty można wydrukować, wypełnić i przesłać drogą elektroniczną w postaci zdjęcia lub skanu na adres: szkola@zsnowemiasto.eu. W temacie wiadomości należy wpisać: Podanie do branżowej szkoły.

Dokumenty można też dostarczyć do szkoły: Nowe MIasto nad Wartą, ul Szkolna 1.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 693 300 871.

tort na 100 JP2

Rzeczywistość szkolna w satyrycznym ujęciu… - taki pomysł zakiełkował w głowie Pani Doroty Kunowskiej, nauczycielki języka polskiego, która w tym roku przygotowywała akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wszyscy zebrani w hali szkoły, czyli uczniowie, grono pedagogiczne oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy obsługi, a także przedstawiciele władz samorządowych i akurat obecni goście z Francji, usłyszeli oczywiście życzenia z tej okazji wyrażone słowem i wyśpiewane piosenką. W drugiej części widzowie mogli przyjrzeć się rzeczywistości szkolnej przedstawionej z przymrużeniem oka. Wykorzystując utwory polskiej klasyki, m. in. wiersze Adama Mickiewicza, Marii Konopnickiej czy Juliana Tuwima autorka dokonała swoistych parafraz i powstały teksty portretujące życie szkoły.

  

      

 

Słowa połączone z ruchem i grą aktorską oraz muzyką, tworzyły ciekawe, wywołujące powszechny śmiech scenki. Uczniowie biorący udział w inscenizacji świetnie wyczuli konwencję jej i brawurowo odegrali różne typy uczniów: uczących się, wynudzonych, zbuntowanych czy patrzących na świat przez poetyckie okulary. Nie mieli też problemów, aby wcielić się w role rodziców, pracowników obsługi, nauczycieli czy nawet dyrektora. Całość tworzyła interesującą wizję szkoły w satyrycznym ujęciu…

Na koniec tym, którzy zanosili się od śmiechu, powtórzyć można słowa Mikołaja Gogola z „Martwych dusz”: „I z kogo się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie!” Oby z refleksją i na zdrowie…

Na końcu uroczystości pojawił się jeszcze jeden akcent, który doskonale wpisał się w obchody święta pracowników oświaty. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz grona nauczycielskiego złożyli życzenia Panu Bronisławowi Hyżorkowi, nauczycielowi nowomiejskiej szkoły, z okazji jubileuszu 50-lecia pracy zawodowej i działalności artystycznej. Jubilat otrzymał kwiaty i listy gratulacyjne. Oklaski, jakie rozbrzmiały w tym czasie w hali widowiskowo-sportowej są dowodem uznania dla dorobku zawodowego i artystycznego jubilata oraz wielkiego szacunku dla samej osoby pana Bronisława Hyżorka. Nie obyło się bez wzruszeń i wpomnień. Jednak był to z pewnością jedynie przedsmak tego, co będzie towarzyszyło Benfisowi pana Bronisława Hyżorka, który odbędzie się dnia 19 października 2013 r. w hali widowiskowo-sportowej naszego zespołu szkół.

Tekst - Magdalena Florczak, zdjęcia - Małgorzata Kuderska-Paszkiewicz