baner nabor bs 24-25

Dokumenty dla kandydatów do I klasy Branżowej szkoły I stopnia

Absolwenci szkół podstawowych!

Zapraszamy do składania dokumentów. Bezpieczna i nowoczesna szkoła czeka na Was.

Zamieszczone niżej dokumenty należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu szkoły: Nowe Miasto nad Wartą, ul. Szkolna 1. Sekretariat szkoły czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. od 700 do 1500. Podanie zawiera część, którą powinien wypełnić zakład pracy, w którym będą realizowane zajęcia praktyczne.

Wydrukowane dokumenty można też otrzymać w sekretariacie szkoły.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 693 300 871.

baner aktualnosci

punktLaboratoria przyszłości

30 sierpnia 2022 r.

logo-Laboratoria Przyszłosci poziom kolor

Nasza szkoła uczestniczy w programie Laboratoria Przyszłości. W ramach programu otrzymaliśmy wsparcie na zakup wyposażenia technicznego wspomagajacego kształtowanie i rozwijanie umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Kwota wsparcia to 60 000 zł.

W ramach programu zostały zakupione: drukarka 3D wraz z edytorem i biblioteką projektów, klocki do nauki programowania dla klas 1-3 i klas 4-8, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, stacja lutownicza z gorącym powietrzem, gimbal, oświetlenie do realizacji nagrań, aparat cyfrowy do robienia zdjęć i nagrywania filmów, statyw do aparatu i kamery, mikrofon kierunkowy, mikroporty z akcesoriami, długopisy 3D, wizualizer, mikroskopy, teleskop. 

Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany podczas lekcji, przede wszystkim informatyki, biologii, geografii, podczas kółek rozwijającyh zainteresowania uczniów, np. kółka programowania, przy realizacji treści z zakresu doradztwa zawodowego, jak też w czasie przygotowania i realizacji uroczystości szkolnych oraz innych przedsięwzięć scenicznych, takich jak przredstawienia, spektakle, festiwale oraz tworzenia dokumentacji zdjęciowej i filmowej z tych przedsięwzięć.

 Informacja o programie


Finały Rejonu w drużynowym badmintonie - 20 listopada 2014

badmintonrejondruzyna14Finały odbyły się w Gnieźnie. Organizatorem był UKS Sokół. Drużyna dziewcząt z naszego gimnazjum w składzie: Julia Cicha, Oktawia Rowecka, Martyn Stiller, zajęła V miejsce, a drużyna chłopców w składzie: Eryk Kowalksi, Dawid Kałużniak, Jakub Derlichowski zajęła VI miejsce. Gratulujemy.

Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej - 12 listopada 2014
pilkahalowapowiatponad1412 listopada 2014r. odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: ZS z Nowego Miasta nad Wartą oraz 3 drużyny ze Środy Wielkopolskiej : ZSR, CKZiU im. Hipolita Cegielskiego i LO.
Mecze od samego początku były bardzo dynamiczne i pełne zaangażowania. Zawodnicy wszystkich drużyn pokazali duże umiejętności piłkarskie. Poziom rozgrywek okazał się bardzo wysoki. Niestety, nie był to szczęśliwy dzień dla naszej drużyny. Po zaciętych meczach uczniowie z Naszej szkoły przegrali 3 mecze i uplasowali się na dobrym 4 miejscu . Zespól LO wygrywa całe rozgrywki i gra dalej. Życzymy kolegom dalszych sukcesów.
Naszą szkołę reprezentowali: Hubert Stefaniak, Karol Miczke, Dariusz Józefiak, Albert Cieślak, Damian Janiszewski, Szymon Nowak, Wojciech Idkowiak, Kamil Kaźmierczak, Patryk Kubala, Kamil Idziaszek, Bartosz Zawadzki, Albert Jańczak. Dziękujemy za włożony wysiłek i zaangażowanie oraz gratulujemy postawy.
Mistrzostwa Rejonu w Tenisie Stołowym - 6 listopada 2014

tenisrejon14Mistrzostwa odbyły się w Niechanowie. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Mikołajczak i Malwina Nagła. Dziewczęta zajęły siódme miejsce. Gartulujemy.

MW Metal Squash Cup - 5 listopada 2014

mwmetalsquashcup14MW Metal SQUASH CUP to nazwa najstarszego i najbardziej wyczekiwanego turnieju squashowego odbywającego się co roku w okolicach dnia squasha w jarocińskiej klatce. Ranga turnieju to B+, lista uczestników - ogólnopolska.
W tym roku po raz pierwszy turniej połączony został z rozegraniem kategorii junior, do której zgłosiło się 9 chętnych uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły z Nowego Miasta nad Wartą. Zarówno turniej juniorski, jak i turniej open przyniosły wiele emocji i niespodziewanych zwrotów akcji dzięki czemu kibice byli w pełni usatysfakcjonowani. W turnieju juniorskim zwyciężył Patryk Nowacki, a w kategorii open Łukasz Skrzypczak.
Pula nagród wyniosła ponad 2000 zł, za co serdecznie dziękujemy sponsorowi – firmie MW Metal. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję MW Metal SQUASH CUP. Miejmy nadzieję, że również z udziałem juniorów.
Wyniki w kategorii junior:
I miejsce - Patryk Nowacki,
II miejsce - Adrian Bartkowiak,
III miejsce - Jakub Miczke.
Poza nimi w turnieju wzięli udział: Szymon Wyparło, Eryk Kowalski, Patryk Wyparło, Daniel Pawłowski.

Mistrzostwa Powiatu w Badmintonie - 4 listopada 2014

badmintonpowiat14Mistrzostwa odbyły się w naszej szkole.

Wyniki rywalizacji dziewcząt:
I - Martyna Stiller, Oktawia Rowecka, Malwina Nagła,
II - Julia Mikołajczak, Julia Cicha,
III - drużyna z Gimnazkum w Chociczy.

Wyniki rywalizacji chłopców:
I - drużyna z Gimnazjum w Chociczy,
II - Eryk Kowalski, Dawid Kałużniak,
III - Jakub Miczke, Jakub Derlichowski.

Przed dziewczętami mistrzostwa rejonu. Trzymamy kciuki!

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Szkół Ponadgimnazjalnych - 31 października 2014
tenispowiatponadgim14W Środzie Wlkp. tenisiści stołowi reprezentujący szkoły ponadginazjalne rywalizowali o tytuł najlepszej drużyny naszego powiatu. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Wojciech Idkowiak, Kamil Idziaszek i Albert Ostrowski. Chłopcy zajęli II miejsce. Gratulujemy.
Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym - 29 października 2014

powiattenis14Drużyny, które okazały się najlepsze w swoich gminach wzięły udział w rogrywkach na szczeblu powiatowym. Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym odbyły się w Krzykosach. Drużyna dziewcząt z naszego gimnazjum w składzie Malwina Nagła i Julia Mikołajczak zajęła II miejsce, a drużyna chłopców w składzie Adam Cichoń i Robert Szymczak zajęła IV miejsce. Gratulujemy.

Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym - 27 października 2014

tenisgmina1427 października był szczęśliwym dniem dla naszych tenisistów stołowych. W mistrzostwach gminy drużyna dziewcząt w składzie: Malwina Nagła i Julia Mikołajczak oraz drużyna chłopców w składzie Adam Cichoń i Robert Szymczak zajęły pierwsze miejsca. Będą reprezentować gminę w mistrzostwach powiatu, które odbędą się w Krzykosach.
Agata Kaczmarek i Natalia Wojciechowska zajęły II miejsce w kategorii dziecząt, a Eryk Kowalski i Norbert Matuszak zajęli III miejsce w kategorii chłopców.
Gratulujemy.

Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym - 21 października 2014

tenisszkola141Rozegrano Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. Wzięło w nich udział 31 zawodników. Klasyfikacja końcowa:
DZIEWCZĘTA:
I. Julia Mikołajczak, II. Malwina Nagła,
III. Agata Kaczmarek, IV. Natalia Wojciechowska.
CHŁOPCY:
I. Adam Cichoń, II. Robert Szymczak,
III. Norbert Matuszak, IV. Eryk Kowalski.

Gmina biega - 19 października 2014

gminabiegaW niedzielne popołudnie, aktywni mieszkańcy naszej gminy zebrali się na parkingu „Piaski”, aby wziąć udział w akcji „Nasza Gmina Biega”. W biegu brali również udział uczniowie naszej szkoły. Dyrektor ZS w Nowym Mieście nad Wartą p. Piotr Nowakowski wręczył dyplomy i medale. Piekarnia „Puchatek” ufundowała słodkości, za które bardzo dziękujemy.
Klasyfikacja końcowa: Kategoria kobiet: I – Natalia Nawrocka (ZS Nowe Miasto), II – Magdalena Szypura, III – Marta Barcik. Kategoria mężczyzn: I – Adam Kowalewski, II – Józef Janicki, III – Adam Adamiak (ZS Nowe Miasto).
Nauczyciele wych. fizycznego dziękują wszystkim za pomoc w organizacji akcji i oczywiście wszystkim uczestnikom biegu za przybycie. GRATULUJEMY!!!

Pierwsze mistrzostwa szkoły w badmintonie - 13 października 2014

szkolnybadminton14Do rywalizacji przystąpiły oddziały gimnajzalne oraz ponadgimnazjalne. Uczestnicy zostali podzieleni na 7 grup. Zawodnicy rywalizowali na dystansie jednego seta w eliminacjach oraz do dwóch wygranych setów w meczach półfinałowych i finałowych. Spośród 39 zgłoszonych zawodników, po całym dniu zmagań, wyłoniono czwórkę najlepszych w każdej kategorii:
Gimnazjum chłopcy: 1. Dawid Kałużniak, 2. Eryk Kowalski, 3. Jakub Miczke, 4. Jakub Derlichowski.
Gimnazjum dziewczęta: 1. Martyna Stiller, 2. Julia Mikołajczak, 3. Oktawia Rowecka, 4. Julia Cicha.
Oddziały ponadgimnazjalne chłopcy: 1. Bartosz Zawadzki, 2. Szymon Nowak, 3. Adrian Bartkowiak, 4. Marcin Hyżyk.
Oddziały ponadgimnazjalne dziewczęta: 1. Magdalena Roguszczak, 2. Marta Nagła, 3. Weronika Wolska, 4. Mirosława Schick.
Wyłonione w szkolnych rozgrywkach czwórki wezmą udział w Mistrzostwach Powiatu w Badmintonie oraz w Pierwszym Otwartym Turnieju Squasha pod patronatem Polskiej Federacji Squasha, który odbędzie się w Jarocinie.

Memoriał prof. B.Kobielskiego - Żerków, 2 października 2014

memorialkobielskiego14

Kinga Grześkowiak (300 m, XIII) – 49,18,
Kinga Komorska (skok wzwyż, I) – 145 cm,
Natalia Wojciechowska (skok w dal, VIII) – 3,92 m,
Laura Cichoń skok w dal, poza konkursem) – 3,83 m,
Łukasz Kantorski (1000 m, XV) – 3.16,63 min.,
Szymon Juszczyk (skok wzwyż, V) – 145 cm,
Adam Cichoń ( skok w dal, IV) – 5,08 m,
Mikołaj Bogaczyński (pchnięcie kulą, poza konk.) – 11,42 m,
Mikołaj Parus (pchnięcie kulą, poza konkursem) – 8,27 m,
Michał Andrzejczak (rzut oszczepem, XI) – 28,39 m,
Szymon Juszczyk (rzut oszczepem, poza konk.) – 30,32 m.

W klasyfikacji szkół gimnazjalnych zajęliśmy 7. miejsce na 81 szkół i uplasowaliśmy się najwyżej spośród wszystkich szkół powiatu średzkiego.

 
Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych - Środa Wlkp., 29 września 2014

powiatsztafety14

Obydwie sztafety reprezentujące nasze gimnazjum - sztafeta dziewcząt i chłopców, zajęły trzecie miejsce.

Sztafeta dziewcząt: Kinga Grzeskowiak, Julia Cicha, Natalia Nawrocka, Malwina Nagła, Sandra Cichoń, Natalia Wojciechowska, Agata Narojczyk, Natalia Frąckowiak, Zuzanna Garsztka, Weronika Roguszczak, Laura Cichoń, Beata Stachowiak.

Sztafeta chłopców: Adrian Parużyński, Łukasz Kantorski, Jakub Miczke, Paweł Jakubowski, Łukasz Drańczarek, Szymon Juszczyk, Jakub Bierła, Norbert Wojciechowski, Dawid Kałużniak, Adrian Wiza, Robert Szymczak.

Memoriał M.Głuszka - Września, 24 września 2014

memorialgluszka14Damian Janiszewski (100m, VIII) -12,56s.,

Daniel Pawłowski (400m, XI) - 59,37s.,

Mariusz Maciejewski (skok w dal, XVI) - 5,46m.

W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych uplasowaliśmy się na 30.miejscu.

Eliminacje do Memoriału Kobielskiego i Memoriału Głuszka - Środa Wlkp., 12 września 2014

elimkobielski14L.Cichoń (100m) -III, A.Narojczyk (300m) - IV,
P.Wyrwa (300m) - VI, W.Roguszczak (600m) - XII,
Z.Garsztka (600 m) - XIII, N.Nawrocka (600m) - XV,
L.Cichoń (w dal) -III, K.Komorska (wzwyż) - I,
K.Cicha (oszczep) - IV, A.Cichoń (100m) - III,
P.Jakubowski (100m) - V, K.Koterba (100m) - XXVII,
Ł.Kantorski (600m) - IV, Ł.Drańczarek (600m) - VII,
M.Parus (600m) - XIV, J.Bierła (300m) - VIII,
A.Cichoń (w dal) - I, S.Juszczyk (wzwyż) - I,
W.Dominiczak (wzwyż) -II, M.Andrzejczak (oszczep) - III,
S.Juszczyk (oszczep) - IV.

D.Janiszewski (100m) - II, M.Maciejewski (w dal) - II.

Klubowa Liga Młodzików - Poznań, 6 września 2014

ligaklubowa14Nasi uczniowie startowali w Klubowej Lidze Młodzików uzyskując następujace wyniki:

Patryk Wyparło (100m, X) - 12,14s.,
Szymon Juszczyk (rzut oszczepem, X) - 31,53m,
Kinga Komorska (skok wzwyż, VII) - 140cm,
Kinga Grzeskowiak (300m, XXX) - 48,96s.,
Mikołaj Bogaczyński (pchnięcie kulą, VI) - 11,20m,
Szymon Juszczyk (300m, XIV) - 43,73s.,
Patryk Wyparło (w sztafecie 4x100m, II) - 48,51s.

Gratulujemy.

Mityng z gwiazdami - Września, 30 sierpnia 2014

mityng14Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w mityngu lekkoatletycznym. Poza udziałem w zawodach wielką atrakcją była możliwość spotkania Tomasza Majewskiego - kulomiota, reprezentanta polski, wielokrotnego medalisty mistrzostw Europy, świata i igrzysk olimpijskich. Wyniki naszych uczniów:

Patryk Wyparło (100m, IX) - 12,41s.,

Kinga Komorska (skok wzwyż, V) - 140 cm,

Mikołaj Bogaczyński (pchnięcie kulą, II) - 11,12m.

Gratulujemy.