NABÓR DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Szkoła Podstawowa w Nowym Mieście nad Wartą ogłasza nabór do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025. Wnioski o przyjęcie należy składać w dniach

od 5 do 28 lutego 2024 r. (do godz. 1400)

w sekretariacie szkoły w Nowym Mieście nad Wartą przy ul. Szkolnej 1 od poniedziałku do piątku w godz. od 700 do 1500.

Rekrutacja przebiegać będzie zgodnie z Zarządzeniem Nr 427/2024 Wójta Gminy Nowe Miasto nad Wartą z dnia 15 stycznia 2024 r.:

Harmonogram rekrutacji:

Dokumenty do pobrania:

Wnioski można też otrzymać w kancelarii Przedszkola "Stokrotka" w Nowym Mieście nad Wartą oraz w sekretariacie Zespołu Szkół w Nowym Mieście nad Wartą.

W razie pytań prosimy o kontakt (tel. 61 287 40 18, 693 300 871).

baner aktualnosci

punktLaboratoria przyszłości

30 sierpnia 2022 r.

logo-Laboratoria Przyszłosci poziom kolor

Nasza szkoła uczestniczy w programie Laboratoria Przyszłości. W ramach programu otrzymaliśmy wsparcie na zakup wyposażenia technicznego wspomagajacego kształtowanie i rozwijanie umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Kwota wsparcia to 60 000 zł.

W ramach programu zostały zakupione: drukarka 3D wraz z edytorem i biblioteką projektów, klocki do nauki programowania dla klas 1-3 i klas 4-8, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, stacja lutownicza z gorącym powietrzem, gimbal, oświetlenie do realizacji nagrań, aparat cyfrowy do robienia zdjęć i nagrywania filmów, statyw do aparatu i kamery, mikrofon kierunkowy, mikroporty z akcesoriami, długopisy 3D, wizualizer, mikroskopy, teleskop. 

Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany podczas lekcji, przede wszystkim informatyki, biologii, geografii, podczas kółek rozwijającyh zainteresowania uczniów, np. kółka programowania, przy realizacji treści z zakresu doradztwa zawodowego, jak też w czasie przygotowania i realizacji uroczystości szkolnych oraz innych przedsięwzięć scenicznych, takich jak przredstawienia, spektakle, festiwale oraz tworzenia dokumentacji zdjęciowej i filmowej z tych przedsięwzięć.

 Informacja o programie


W niedzielne popołudnie zebraliśmy się na parkingu – Piaski, na starcie. 3,5-kilometrową trasę pokonała grupa 28 osób. Wśród nich byli uczniowie naszej szkoły: Adrian Pasternak, Emilia Wójkowska, Paweł Mikołajczak, Agata Jędrzejczak, Krzysztof Maćkowiak, Martyna Meklinger oraz pani dyrektor Lidia Janicka, pani Iwona Czeszyk i pan Krzysztof Szczotka.

Były medale, dyplomy, poczęstunek i oczywiście przyjazna atmosfera. BIEG JESIENI wpisał się w kalendarz imprez sportowych naszej szkoły i gminy. Kolejny bieg już na wiosnę w ramach akcji „Polska Biega”. Przygotuj się dobrze!!!

 

       

        

 

Tekst i zdjęcia - Iwona Czeszyk (nauczyciel wychowania fizycznego)