Dokumenty dla kandydatów do I klasy Branżowej szkoły I stopnia
Absolwenci szkół podstawowych!
Zapraszamy do składania dokumentów. Bezpieczna i nowoczesna szkoła czeka na Was.
Zamieszczone niżej dokumenty należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu szkoły: Nowe Miasto nad Wartą, ul. Szkolna 1. Sekretariat szkoły czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. od 700 do 1500. Podanie zawiera część, którą powinien wypełnić zakład pracy, w którym będą realizowane zajęcia praktyczne.
Wydrukowane dokumenty można też otrzymać w sekretariacie szkoły.
W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 693 300 871.
Laboratoria przyszłości
30 sierpnia 2022 r.
Nasza szkoła uczestniczy w programie Laboratoria Przyszłości. W ramach programu otrzymaliśmy wsparcie na zakup wyposażenia technicznego wspomagajacego kształtowanie i rozwijanie umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Kwota wsparcia to 60 000 zł.
W ramach programu zostały zakupione: drukarka 3D wraz z edytorem i biblioteką projektów, klocki do nauki programowania dla klas 1-3 i klas 4-8, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, stacja lutownicza z gorącym powietrzem, gimbal, oświetlenie do realizacji nagrań, aparat cyfrowy do robienia zdjęć i nagrywania filmów, statyw do aparatu i kamery, mikrofon kierunkowy, mikroporty z akcesoriami, długopisy 3D, wizualizer, mikroskopy, teleskop.
Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany podczas lekcji, przede wszystkim informatyki, biologii, geografii, podczas kółek rozwijającyh zainteresowania uczniów, np. kółka programowania, przy realizacji treści z zakresu doradztwa zawodowego, jak też w czasie przygotowania i realizacji uroczystości szkolnych oraz innych przedsięwzięć scenicznych, takich jak przredstawienia, spektakle, festiwale oraz tworzenia dokumentacji zdjęciowej i filmowej z tych przedsięwzięć.
W roku szkolnym 2012/2013 w ramach projektu edukacyjnego realizowanego przez uczniów gimnazjum jedna z grup wybrała temat „Zabawy podwórkowe dawniej i dziś.” Opiekunem projektu była nauczycielka wychowania fizycznego pani Iwona Czeszyk. Podczas prezentacji na forum szkoły widzowie byli zachęcani do brania udziału w tych zabawach.
W bieżącym roku szkolnym powstała inicjatywa, aby boisko szkolne podczas przerw tętniło życiem i aby w tym celu wykorzystać przypomniane w ubiegłym roku zabawy. Uczestniczki projektu wraz z opiekunem przygotowały niezbędny sprzęt, wykonały plakaty informujące o akcji i gdy tylko pogoda na to pozwalała (a zima była łagodna w tym roku) skakaliśmy w gumę, kręciliśmy hula–hop, żonglowaliśmy piłką, skakaliśmy przez skakankę.
Początkowo uczniowie podchodzili do tej akcji z rezerwą, ale stopniowo przekonywali się i w zabawach bierze udział coraz większa grupa osób. Oprócz uczniów w zabawach uczestniczyli: pani wicedyrektor Lidia Janicka oraz nauczyciele wychowania fizycznego - pani Iwona Czeszyk oraz pan Piotr Czeszyk.