Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęliśmy 10 listopada wieczornicą patriotyczną, podczas której wspomnieliśmy uczestników I wojny światowej, z okazji 100-lecia jej wybuchu. Uczniowie gimnazjum i technikum przygotowali recytacje przywołujące wydarzenia i bohaterów z okresu I wojny światowej.

Ideą przyświecającą autorom przedsięwzięcia było zaangażowanie wszystkich obecnych do wspólnego śpiewania. W związku z tym przygotowano śpiewniki. Teksty piosenek były również wyświetlone na ekranie. Młodzi artyści wspólnie ze zgromadzoną na wieczornicy publiką zaśpiewali kilka piosenek żołnierskich z okresu I wojny, przy akompaniamenci pana Bronisława Hyżorka.

Bardzo cieszy nas fakt, że w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej hali widowiskowo-sportowej spotkali się przedstawiciele różnych pokoleń oraz grup i organizacji funkcjonujących w naszej małej ojczyźnie. W wieczornicy wzięli udział emerytowani pracownicy nowomiejskiej szkoły, członkowie chóru Domino Cantemus, harcerze, absolwenci nowomiejskiej szkoły, nasi uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Swą obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele władz: Starosta średzki - pan Zdzisław Jędrzak, Wójt Gminy Nowe Miasto nad Wartą - pan Aleksander Podemski, Sekretarz Gminy Nowe Miasto nad Wartą - pani Gabriela Kosmala. Wieczornicę zakończyły rozmowy prowadzone przy kawie i rogalach. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

wieczornica14

więcej zdjęć ...

Przedsięwzięcie przygotowały panie Magdalena Florczak i Małgorzata Adamczyk. Pomagali im uczniowie naszej szkoły. To dzięki ich zaagażowaniu udało się przygotować scenografię tworzącą niepowtarzalny nastrój - panujący pólmrok rozświetlały znicze, których blask pozwalał dostrzec kamienie, liście, brzozy i krzyże.

Obchody Święta Niepodległości dla naszych uczniów odbyły się w środę 12 listopada. Faktem wartym odnotowania jest to, że jednego z występujących uczniów, nieobecnego z powodu udziału w zawodach sportowych, zastąpił nauczyciel wychowania fizycznego pan Piotr Czeszyk, który wcielił się w rolę Marszałka Józefa Piłsudskiego. W zespole wokalnym zaśpiewała pani Wiesława Łuczak ucząca w naszej szkole biologii i chemii. Zarówno uczniom, jak i występującym nauczycielom gratulujemy posiadanych talentów artystycznych.

Frekwencja i zebrane opinie pozwalają stwierdzić, że istnieje zapotrzebowanie na tego rodzaju projekty. Wieczornica pokazała też, że nasza młodzież potrafi w sposób dojrzały odnieść się do historii Państwa polskiego i okazać szacunek naszym narodowym bohaterom.