kartka wielkanoc

baner aktualnosci

punktLaboratoria przyszłości

30 sierpnia 2022 r.

logo-Laboratoria Przyszłosci poziom kolor

Nasza szkoła uczestniczy w programie Laboratoria Przyszłości. W ramach programu otrzymaliśmy wsparcie na zakup wyposażenia technicznego wspomagajacego kształtowanie i rozwijanie umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Kwota wsparcia to 60 000 zł.

W ramach programu zostały zakupione: drukarka 3D wraz z edytorem i biblioteką projektów, klocki do nauki programowania dla klas 1-3 i klas 4-8, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, stacja lutownicza z gorącym powietrzem, gimbal, oświetlenie do realizacji nagrań, aparat cyfrowy do robienia zdjęć i nagrywania filmów, statyw do aparatu i kamery, mikrofon kierunkowy, mikroporty z akcesoriami, długopisy 3D, wizualizer, mikroskopy, teleskop. 

Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany podczas lekcji, przede wszystkim informatyki, biologii, geografii, podczas kółek rozwijającyh zainteresowania uczniów, np. kółka programowania, przy realizacji treści z zakresu doradztwa zawodowego, jak też w czasie przygotowania i realizacji uroczystości szkolnych oraz innych przedsięwzięć scenicznych, takich jak przredstawienia, spektakle, festiwale oraz tworzenia dokumentacji zdjęciowej i filmowej z tych przedsięwzięć.

 Informacja o programie


Rankiem 12 września 2013 roku uczniowie klas I i II zasadniczej szkoły zawodowej wraz z wychowawcami, Panem Wojciechem Wiśniewskim oraz Panem Krzysztofem Szczotką, a także z nauczycielem j. polskiego, Panią Magdaleną Florczak, wyruszyli na wycieczkę rowerową. Celem, do którego grupa chciała dotrzeć, był Pałac w Śmiełowie, w którym mieści się Muzeum im. Adama Mickiewicza. Droga pośród naszych miejscowości, pól i lasów upłynęła bardzo przyjemnie.

 

O 1000 rozpoczęło się zwiedzanie sal pałacu. Pani przewodnik przedstawiała informacje dotyczące zarówno tego miejsca, jak i ludzi, którzy tu - na przestrzeni wieków - przebywali. Najwięcej ciekawostek i eksponatów muzealnych związanych jest z życiem i twórczością Adama Mickiewicza, wieszcza romantycznego, który gościł u Gorzeńskich, właścicieli Śmiełowa, w 1831 roku. Po bardzo ciekawej lekcji muzealnej uczniowie mogli pospacerować po parku, który otacza pałac.